PP: Koniec pucharowej sensacji

Wisła Sandomierz zakończyła swoją historyczną w dziejach klubu przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na etapie 1/8 finału. Podopieczni Dariusza Pietrasiaka przegrali 0-1 (0-1) z pierwszoligową Odrą Opole.

Drużyna Odry wyraźnie założyła sobie w planie, aby zaatakować wiślaków od początku meczu. Mogło to przynieść efekt już w 3. minucie, jednak piłka po strzale Jakuba Modera odbiła się od słupka. Goście dopięli swego w 15. minucie, kiedy to dośrodkowanie Patryka Janasika z prawej strony strzałem głową wykorzystał Szymon Skrzypczak. Dwie minuty później Wisła mogła wyrównać, jednak Piotr Poński trafił słupek. W 27. minucie Stanisław Wierzgacz pewnie obronił groźny strzał Modera zza pola karnego. Również strzałów z dystansu próbowali wiślacy, jednak próby Michała Mokrzyckiego i Wiktora Putina nie mogły sprawić problemów bramkarzowi Odry.

Druga połowa została przerwana już kilkanaście sekund po rozpoczęciu. Czas potrzebny był na posprzątanie zalegających na murawie boiska serpentyn rzuconych przez kibiców gospodarzy. W 50. minucie ponownie Wisłę uratował słupek, a strzelał znowu Moder. Siedem minut później Poński przytomnie odegrał przed pole karne do Putina, jednak Ukrainiec uderzył nad bramką. W drugiej części spotkania opolanie cofnęli się bardziej do obrony i częściej przedłużali wykonywanie stałych fragmentów gry. W 71. minucie ponownie przed szansą stanął Putin, ale po dośrodkowaniu Jarosława Piątkowskiego minimalnie chybił. Pięć minut potem kapitan Wisły nieznacznie się pomylił strzelając z okolicy szesnastego metra. W 82. minucie Moder zdobył hat trick, ale nie po zdobyciu goli, a trafiając trzeci raz w słupek. Doliczone cztery minuty nic nie zmieniły.

Piłkarzom Wisły nie można odmówić walki i zaangażowania w to spotkanie. Dokonali największego sukcesu w historii klubu, ocierając się o ćwierćfinał Pucharu Polski. Udowodnili, że pieniądze i nazwiska nie grają. Potrafili pokonać drużyny z Ekstraklasy i I ligi.

5 grudnia 2018, 12:15 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Odra Opole
Szymon Skrzypczak 15

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 14. Daniel Chorab, 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz (78, 20. Piotr Ferens), 23. Paweł Bażant - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Michał Mokrzycki, 7. Marcin Sudy, 26. Wiktor Putin, 15. Damian Nogaj (64, 9. Kacper Piechniak) - 6. Piotr Poński (63, 24. Krystian Sornat).

Odra: 25. Michał Szromnik - 77. Patryk Janasik, 23. Paweł Baranowski, 3. Serafin Szota, 18. Łukasz Winiarczyk - 7. Krzysztof Janus, 14. Sebastian Bonecki (77, 98. Mateusz Czyżycki), 5. Rafał Niziołek, 10. Jakub Moder, 88. Marcin Wodecki (72, 11. Mariusz Rybicki) - 20. Szymon Skrzypczak.

żółte kartki: Mokrzycki - Wodecki, Moder, Szromnik.

sędziował: Mariusz Złotek (Gorzyce).