Poważna kontuzja Szymona Czerwiaka

Obrońca Wisły Sandomierz Szymon Czerwiak doznał poważnego urazu szczęki i nosa podczas meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 19-letni zawodnik jest już po operacji szczęki.

W 81. minucie spotkania Szymon doskoczył do będącego przy piłce Przemysława Płachety. Podczas ataku zawodnik Wisły boleśnie trafił twarzą w głowę rywala. W wyniku zderzenia obaj padli na murawę. Wiślacki obrońca zaczął silnie krwawić. Mecz został przerwany, a obaj piłkarze zostali przewiezieni do szpitala.

Badania wykazały u Szymona pęknięcie kości szczęki i złamanie nosa. W sobotę zawodnik przeszedł operację zębów w klinice stomatologicznej w Kielcach. Natomiast dzisiaj odbędzie konsultację lekarską w sprawie złamanego nosa. Jeszcze nie można dokładnie stwierdzić jak długo będzie wracać do zdrowia i kiedy wznowi treningi.

źródło: własne / fot.: Jakub Ziemianin