Pogrom na pożegnanie ligi przy Koseły

Wisła Sandomierz zwyciężyła 6-1 (2-1) Spartę Kazimierza Wielka. Było to spotkanie 33. kolejki małopolsko-świętokrzyskiej III ligi, i zarazem ostatnie w roli gospodarza w tym sezonie. Dwie bramki strzelił Mateusz Michalski oraz po jednej dołożyli Bartosz Szepeta, Mateusz Lampart, Mateusz Górny i Maciej Stróżak.

Piłkarze Wisły w tym spotkaniu postawili na atak pozycyjny. Z kolei zespół gości szukał szans w kontratakach. Jeden z nich przyniósł efekt w 26. minucie, kiedy to Mateusz Kawula zabrał piłkę Danielowi Chorabowi, ładnym podaniem obsłużył Mateusza Wołowskiego, ten ograł Romana Mykytyna i Bartosza Szepetę i zagrał na linię pola karnego do Pape Dramé, który pewnym strzałem, bez przyjęcia, otworzył wynik spotkania.

Wiślacy wyrównali jedenaście minut później. Szepeta zacentrował z rzutu rożnego wprost na głowę Mateusza Michalskiego, który dopełnił formalności w postaci gola.

Jeszcze przed przerwą Szepeta zdobył bramkę dającą prowadzenie. 33-letni pomocnik technicznym, acz mocnym strzałem z 30 metrów zaskoczył golkipera Sparty.

Na drugą połowę gospodarze wyszli w lepszych nastrojach. Miało to swoje odzwierciedlenie w prowadzeniu gry. Wiślacy praktycznie zdominowali poczynania na boisku.

W 49. minucie ponownie swój udział miał Szepeta, który wymanewrował zawodników gości i precyzyjnie podał do Michalskiego, który, ponownie po uderzeniu głową, zdobył bramkę.

Wiślacy nie byli usatysfakcjonowani wynikiem. Jakby chcieli udowodnić swoim kibicom, że zasłużyli na grę w III lidze. Nadal atakowali i zdobywali kolejne gole. W 54. minucie na listę strzelców, po uderzeniu z okolicy dwunastego metra, wpisał się Mateusz Lampart.

W 77. minucie po indywidualnej akcji do siatki przeciwnika trafił Mateusz Górny, dla którego był to pierwszy gol w barwach Wisły.

Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego rezultat meczu ustaliła bramka Maciej Stróżaka, który płaskim strzałem wykorzystał asystę Jakuba Łaty.

Przed Wisłą ostatnie spotkanie w tym sezonie. 4 czerwca podopieczni Jarosława Pacholarza zagrają z rezerwami Cracovii.

29 maja 2016, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 6-1 Sparta Kazimierza Wielka
Mateusz Michalski 37, 49, Bartosz Szepeta 44, Mateusz Lampart 54, Mateusz Górny 77, Maciej Stróżak 86 - Pape Dramé 26

Wisła: 1. Jakub Zolech - 14. Daniel Chorab (55, 13. Dawid Korona), 24. Daniel Beszczyński, 8. Roman Mykytyn, 4. Paweł Bażant - 19. Mateusz Lampart (67, 17. Mateusz Górny), 20. Fabian Burzyński, 10. Bartosz Szepeta, 9. Mateusz Michalski (55, 6. Wojciech Dziadzio), 11. Karol Szustak (80, 3. Jakub Łata) - 7. Maciej Stróżak.

Sparta: 12. Dawid Marzec - 11. Kamil Dziwiszewski (55, 3. Jakub Pamintasu), 14. Paweł Czajka, 19. Jan Kret, 2. Patryk Oleksa - 21. Mateusz Wąż, 15. Mariusz Adamczyk (77, 6. Sebastian Łoś), 5. Łukasz Łakota (55, 8. Dawid Zgoda), 18. Pape Dramé, 7. Mateusz Kawula - 16. Mateusz Wołowski.

żółta kartka: Szustak.

sędziował: Jacek Kubicki (Kielce).