Passa trwa

Passa trwa

W spotkaniu 9. kolejki IV ligi Wisła Sandomierz, po trafieniu Marcina Sudego, wygrała 1-0 (0-0) z ŁKS-em Łagów. Była to siódma wygrana z kolei wiślaków.

Wyjazd do Łagowa nie był łatwy. Miejscowe boisko słynie z niestandardowych wymiarów i nierówności. Dodatkowo osłabienia w postaci pauzy za żółte kartki - Patryka Tura i Maciej Ziółka - nie pomagały w wierze o pozytywny rezultat.

W pierwszej połowie obie drużyny miały dobre okazje do zdobycia bramki, jednak wynik pozostał bez zmian.

Duże zaangażowanie wiślaków przyniosło efekt w 57. minucie. Marcin Sudy przejął futbolówkę w środku pola, po czym szybko podał do Maciej Stróżaka. Napastnik sandomierzan instynktownie zgrał do prawej strony do Jarosława Piątkowskiego. Skrzydłowy wiślaków, w swoim stylu, ruszył do linii końcowej i zagrał wzdłuż bramki. Przy bliższym słupku do piłki dopadł Sudy, ustanawiając wynik meczu.

17 września 2016, 16:00 - Łagów
ŁKS Łagów 0-1 Wisła Sandomierz
Marcin Sudy 57

ŁKS: 1. Ołeksij Szram - 3. Roman Kowalski, 14. Marek Basąg, 4. Paweł Jaworek, 6. Albert Bujakowski (75, 7. Albert Brudek) - 11. Sebastian Wąs, 21. Karol Stępnik, 10. Damian Piotrowicz, 5. Jakub Stachura - 9. Kamil Jaskuła, 17. Karol Mojecki (65, 8. Dominik Świątek).

Wisła: Patryk Drzymała - Daniel Chorab, Daniel Beszczyński, Kacper Górski, Paweł Bażant - Jarosław Piątkowski, Jakub Kwiecień, Marcin Sudy, Maciej Stróżak (90 Krystian Maruszczak), Sebastian Mandzelowski (70 Arkadiusz Kosno) - Mateusz Michalski (90 Bartosz Szymański).

żółte kartki: Jaskuła, Piotrowicz, Jaworek - Piątkowski, Michalski.

sędziował: Damian Muchacki (Ostrowiec Świętokrzyski).