Pakiet pomocowy PZPN dla klubów III ligi

27 marca na wideokonferencji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka, sekretarza generalnego i zarządu PZPN rozpoczęto prace mające na celu wprowadzenie pakietu pomocowego dla klubów w związku z przerwą w rozgrywkach związaną z zagrożeniem epidemicznym.

Wymienione projekty mają na celu w szczególności ułatwić klubom piłkarskim zrzeszonym w PZPN funkcjonowanie w aktualnej sytuacji, ale również umożliwić właściwe dostosowanie się do nieuchronnych zmian w nadchodzącej piłkarskiej rzeczywistości.

W sezonie 2019/20 nagrody w ramach Pro Junior System zostaną wypłacone na dotychczasowym poziomie, pomimo nierozegrania pełnego sezonu. Dodatkowo kluby III ligi, które nie uzyskają nagród w programie Pro Junior System otrzymają wsparcie solidarnościowe w kwocie po 20 tys złotych.

W sezonie 2020/21 PZPN dofinansuje zespoły trzecioligowe kwotą 4 mln złotych. Kwota przypadająca na klub będzie uzależniona od liczby klubów biorących udział w rozgrywkach w sezonie 2020/21.

PZPN zawiesi na jeden sezon opłaty ryczałtowe za udział w rozgrywkach III ligi w sezonie 2020/21.

Zwiększona zostanie, na każdym etapie o ponad 50% wysokość nagród finansowanych dla klubów uczestniczących w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Od sezonu 2020/21 w Totolotek Pucharze Polski od 1/32 finału na boisku będzie musiało przebywać dwóch zawodników młodzieżowych (rocznik 1999 i młodsi).

źródło: własne / PZPN