Obiecująca inauguracja

Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali 0-1 (0-1) w meczu 1. kolejki III ligi gr. IV ze spadkowiczem z drugiej ligi - Wisłą Puławy.

Tym samym powtórzył się wynik ze sparingu pomiędzy drużynami przed startem sezonu. W Wiśle wystąpiło pięciu debiutantów. W środku obrony dużo pracy mieli nowi piłkarze - Jakub Konefał i Mateusz Kolbusz.

Sandomierzanie lepiej rozpoczęli spotkanie. Duża nerwowość gospodarzy sprzyjała rozwijaniu akcji podopiecznych Dariusza Pietrasiaka. W 3. minucie po wrzutce głową uderzył Damian Nogaj, ale nie trafił w światło bramki.

W 11. minucie Piotr Zmorzyński dobrze uderzył na bramkę Wisły po solowej akcji, ale skutecznie interweniował Stanisław Wierzgacz. Pięć minut później sandomierski bramkarz miał więcej problemów po strzale Iwana Litwiniuka, ale bez konsekwencji. W odpowiedzi świetnie głową uderzył Michał Kamiński, gospodarzy uratowała znakomita obrona Pawła Sochy.

W 24. minucie puławianie strzelili gola. Po szybkim wznowieniu gry przez golkipera piłkę otrzymał z prawej strony Szymon Stanisławski, skrzydłowy zagrał na piąty metr do Łukasza Kacprzyckiego, który, przy asyście Konefała, strzałem bez przyjęcia dał prowadzenie swojej drużynie.

W 38. minucie bliski strzelenia drugiego gola był Kacprzycki, ale tym razem uderzył nieczysto, przez co futbolówka minęła bramkę Wierzgacza.

W 48. minucie przytomne zachowanie Wierzgacza, uprzedzając Kacprzyckiego, zapobiegło kolejnej groźnej akcji rywali. Chwilę potem bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzył Wiktor Putin, ale ponownie w ładnym stylu obronił Socha. W 53. minucie w dobrej akcji Mateusz Pielach uderzył niecelnie.

W 70. minucie Michał Mokrzycki nieznacznie chybił po indywidualnej akcji. Na kwadrans przed końcem dobrze ustawiony Wierzgacz obronił strzał Krystiana Putona.

11 sierpnia 2018, 17:00 - Puławy
Wisła Puławy 1-0 Wisła Sandomierz
Łukasz Kacprzycki 24

Wisła P.: 13. Paweł Socha - 16. Michał Król, 4. Mateusz Pielach, 18. Jakub Poznański, 17. Iwan Litwiniuk, 20. Arkadiusz Maksymiuk (82, 97. Adrian Popiołek), 8. Kacper Szymankiewicz (89, 98. Dawid Brzeski), 29. Łukasz Kacprzycki (65, 25. Konrad Szczotka), 94. Piotr Zmorzyński, 7. Krystian Puton, 9. Szymon Stanisławski (90, 99. Krystian Żelisko).

Wisła S.: 1. Stanisław Wierzgacz - 14. Daniel Chorab (79, 13. Dawid Korona), 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (77, 20. Piotr Ferens) - 98. Jakub Łata (64, 10. Krystian Sornat), 99. Michał Kamiński, 8. Michał Mokrzycki, 26. Wiktor Putin (84, 7. Marcin Sudy), 15. Damian Nogaj (64, 9. Kacper Piechniak) - 6. Piotr Poński.

żółte kartki: Kacprzycki, Pielach - Piechniak, Mokrzycki.

sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).