Michalski razy dwa!

Wisła Sandomierz wygrała kolejne spotkanie u siebie. Sandomierzanie, w ramach 23. kolejki IV ligi, pokonali 3-1 (0-1) ostatnią w tabeli Spartę Kazimierza Wielka. Mimo prowadzenia gości po pierwszej połowie, losy meczu odwróciły trafienia Kacpra Górskiego i Mateusza Michalskiego (dwa). Wisła pozostaje liderem ligi.

Zespół gości przywiózł ze sobą do Sandomierza wielkie pokłady szczęścia, bo wiślacy mimo wielu dogodnych okazji przez pierwsze 45 minut nie potrafili trafić do siatki, a czym gorzej, przegrywali. Po faulu Jarosława Piątkowskiego w polu karnym, "jedenastkę" pewnie wykonał Krzysztof Kozieł.

W drugiej połowie spotkania podopieczni Jarosława Pacholarza znacznie poprawili skuteczność. Trio Piątkowski-Górski-Michalski rozpracowało drużynę przyjezdnych. W 59. minucie Kacper Górski uderzeniem głową wykorzystał centrę Piątkowskiego. Sześć minut później Mateusz Michalski zdobył gola, wykorzystując błąd bramkarza, po strzale Górskiego.

Ledwie ostygły emocje, a było 3-1. W 69. minucie Górski dalekim podaniem ze środkowej strefy boiska, zaskoczył obrońców Sparty, nie potrafiących powstrzymać Michalskiego, który w ostatniej chwili zdołał uprzedzić Bartosza Kwiatkowskiego, i umieścił futbolówkę w bramce.

9 kwietnia 2017, 16:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-1 Sparta Kazimierza Wielka
Kacper Górski 59, Mateusz Michalski 65, 69 - Krzysztof Kozieł 19 (k)

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek (79, 16. Krystian Maruszczak), 4. Kacper Górski, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowycz, 19. Hubert Siepierski, 18. Arkadiusz Drapsa, 6. Damian Juda (60, 20. Patryk Tur; 75, 17. Paweł Bażant) - 9. Mateusz Michalski (77, 7. Jakub Łata).

Sparta: 12. Bartosz Kwiatkowski - 16. Mariusz Sierakowski, 3. Daniel Nowak, 15. Mariusz Adamczyk, 9. Ifeanyi Nwachukwu (56, 2. Przemysław Fakowski) - 10. Łukasz Stępień, 19. Daniel Cyganek (68, 21. Mateusz Wąż), 5. Łukasz Łakota, 20. Rafał Stępień (80, 22. Sebastian Łoś) - 18. Karol Boryka, 17. Krzysztof Kozieł (75, 8. Krystian Tabor).

żółte kartki: Siepierski, Piątkowski - Ł.Stępień. Fakowski.

sędziował: Kamil Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski).