Miasto złożyło wniosek do ministerstwa ws. stadionu

Miasto złożyło wniosek do ministerstwa ws. stadionu

Władze miasta Sandomierza złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki ws. modernizacji Miejskiego Stadionu Sportowego i budowy zadaszenia boiska Orlik.

Jak bumerang wraca problem sandomierskiego stadionu. Zarząd Klubu nie zaprzestają starań, aby ostatecznie rozwiązać problemy związane z budynkiem i miejscem do zimowych treningów piłkarzy. Władze Miasta zdecydowały o złożeniu wniosku na pozyskanie środków na modernizację stadionu. Modernizacja polega na rozbudowie obiektu. Budowa kolejnej kondygnacji rozwiązałaby problem przeciekającego dachu oraz powiększenie powierzchni użytkowej budynku (więcej o projekcie rozbudowy tutaj).

- Na trzeciej kondygnacji będą mieściły się pomieszczenia biurowe, sala szkoleniowa, sala konferencyjna oraz sala fitness - wymieniał wiceprezes Wisły Sławomir Gągorowski. - Mamy głęboką nadzieję, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i jeszcze w tym roku rozpoczną się prace na stadionie - dodał.

Koszt rozbudowy szacowany jest na poziomie 2,5 mln złotych. Połowę kwoty musieliby zagwarantować włodarze miasta. Plan zakłada pozyskanie środków m.in. z obligacji, które miasto wyemituje. Na VI sesji Rady Miasta z dnia 27 marca radni zdecydowali o emisji 6 tysięcy obligacji na łączną kwotę 6 mln złotych.

Złożony wniosek zawiera także plan zadaszenia boiska Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Okrzei. Wykonanie zadaszenia boiska ze sztuczną nawierzchnią zdecydowanie poprawi możliwość trenowania drużyn Wisły w okresie zimowym. Do tej pory zawodnicy zmuszeni byli trenować m.in. w Ożarowie.

źródło: własne / Radio Leliwa

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości