Mecz sparingowy: Wisła Sandomierz 3-1 Orzeł Przeworsk

Wisła Sandomierz kolejny raz wygraną zakończyła sparing. Sandomierzanie w Staszowie zwyciężyli 3-1 (2-1) występującego w IV lidze Orła Przeworsk. Pierwszy gola zdobył Jarosław Piątkowski, potem do siatki trafili nowi w drużynie - Kacper Rop i Krystian Pasternak.

Wiślacy prowadzili od 23. minuty po golu Jarosława Piątkowskiego z rzutu karnego. Dwie minuty później wyrównał Radosław Strączek, również po strzale z "jedenastki". Po 120 sekundach ponownie bramkę zdobyła Wisła, konkretnie Kacper Rop. Wynik w drugiej połowie ustalił Krystian Pasternak.

W zespole Wisły testowany był 23-letni pomocnik Broni Radom - Emil Więcek. Jesienią w szesnastu rozegranych meczach III ligi strzelił sześć goli.

W Orle zagrał były zawodnik Wisły - Andrij Nikanowycz.

9 lutego 2019, 15:00 - Staszów
Wisła Sandomierz 3-1 Orzeł Przeworsk
Jarosław Piątkowski 23 (k), Kacper Rop 27, Krystian Pasternak 78 - Radosław Strączek 25 (k)

Wisła: Stanisław Wierzgacz (46 Przemysław Janowski) - Jakub Konefał (46 Krystian Sornat), Patryk Wilk (46 Szymon Czerwiak), Mateusz Kolbusz (65 Patryk Wilk), Jakub Trojanowski - Jarosław Piątkowski (65 Jakub Konefał), Jakub Siedlecki (46 Marcin Dec), Emil Więcek (65 Jakub Sus), Damian Nogaj (46 Mateusz Danieluk) - Kacper Rop (46 Kacper Piechniak), Piotr Poński (46 Krystian Pasternak).

Orzeł: Adrian Przewrocki - Szymon Barszczak, Radosław Strączek, Radosław Sykała, Kamil Kmiotek, Dawid Pigan, Maciej Lech, Andrij Nikanowycz, Jacek Flis, Patryk Sobuś, Piotr Boratyn. Grali także: Edwin Struś, Karol Wilk i Krystian Błajda.