Mecz sparingowy: Wisła Sandomierz 3-1 Lewart Lubartów

W piątym meczu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną Wisła wygrała 3-1 (1-0) z Lewartem Lubartów. Bramki zdobyli - testowany Damian Juda z rzutu karnego, Patryk Tur i Mateusz Michalski.

Drużyna Lewartu występuje w IV lidze lubelskiej. Po rundzie jesiennej sklasyfikowana jest na siódmym miejscu. Podopieczni Roberta Makarewicza bardziej zdecydowanie rozpoczęli dzisiejszy sparing. Początkowo większość akcji odbywała się na połowie sandomierzan. Przy jednej, zaskoczony próbą przelobowania był bramkarz Patryk Drzymała, ale w ostatniej chwili zdołał skierować futbolówkę ponad poprzeczkę.

Wisła spokojnie pilnowała swojej taktyki, i z czasem przewaga Lewartu topniała. W ostatniej minucie pierwszej połowy wykorzystana przez Damiana Judę "jedenastka" była pierwszym krokiem do zwycięstwa.

Początek drugiej części spotkania podobnie próbowali zdominować lubartowianie. W 52. minucie świetną okazję do wyrównania miał Karol Bujak, ale uderzając z rzutu karnego, posłał piłkę obok bramki.

Dwanaście minut później Patryk Tur po szybkiej akcji podwyższył prowadzenie. Nie minęło dziesięć minut, a Wisła - po golu Mateusza Michalskiego - wygrywała już 3-0. Rywale sandomierzan odpowiedzieli jedynie trafieniem Michała Zubera. Dogodne okazje miał jeszcze Jakub Łata, jednak w żadnej z nich, nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

W szeregach Wisły pojawiła się dwójka testowanych napastników - 19-letni Arkadiusz Drapsa (Podlasie Biała Podlaska) i 29-letni Damian Juda (Sokół Nisko).

11 lutego 2017, 12:00 - Ożarów (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Wisła Sandomierz 3-1 Lewart Lubartów
Damian Juda 45 (k), Patryk Tur 64, Mateusz Michalski 71 - Michał Zuber 82

Wisła: Patryk Drzymała (46 Krzysztof Ziętek) - Maciej Ziółek (46 Krystian Maruszczak), Daniel Beszczyński (46 Kacper Górski), Dawid Korona, Daniel Chorab (46 Bartosz Szymański) - Jarosław Piątkowski (46 Patryk Tur), Marcin Sudy, Andrij Nikanowycz, Hubert Siepierski (46 Jakub Łata), Damian Juda - Arkadiusz Drapsa (46 Mateusz Michalski).

Lewart: Adrian Parzyszek - Patryk Stopa, Ernest Wiącek, Bartłomiej Marzęda, Dariusz Michna, Arkadiusz Rusinek, Karol Bujak, Paweł Pęksa, Szymon Terlecki, Michał Zuber, Dawid Niewęgłowski. W II połowie grali także: Damian Kuzioła, Dawid Pikul, Kacper Muzyka, Adrian Pikul, Wojciech Majewski, Dawid Iskierka oraz trzech zawodników testowanych.

W 52. minucie Karol Bujak (Lewart) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).