Mecz sparingowy: Wisła Kraków 3-2 Wisła Sandomierz

Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali 2-3 (0-2) z ósmym zespołem Lotto Ekstraklasy - Wisłą Kraków. Bramki dla zespołu Dariusza Pietrasiaka zdobyli Michał Kamiński i Piotr Poński.

Mecz został rozegrany w Myślenicach w ośrodku szkoleniowym "Białej Gwiazdy". W pierwszej połowie wiślacy wyszli w podstawowym składzie. Sandomierzanie dzielnie stawiali czoła atakom podopiecznych Macieja Stolarczyka. Po pierwszej połowie Wisła przegrywała 0-2 z 13-krotnym mistrzem kraju.

Na drugą część wiślacy wyszli w eksperymentalnym składzie. Zagrali m.in. piłkarze testowani. W 65. minucie Jakub Łata podał przed pole karne do Michała Kamińskiego, który mocnym strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza. W 82. minucie sandomierzanie zdobyli gola kontaktowego. Piotr Poński pewnie wykorzystał podanie zawodnika testowanego z prawej strony.

W zespole Wisły testowani byli m.in. 17-letni Mateusz Stańczyk z Igloopolu Dębica, Mateusz Banach oraz Brazylijczyk.

6 stycznia 2019, 13:30 - Myślenice (Sport Myślenice)
Wisła Kraków 3-2 Wisła Sandomierz
Jesús Imaz 17, Matej Palčič 40, Aleksander Buksa 64 - Michał Kamiński 65, Piotr Poński 82

Wisła K.: 74. Kacper Chorążka (46, 48. Kamil Broda) - 29. Matej Palčič (46, 30. Łukasz Burliga), 27. Marcin Wasilewski (46, 47. Kacper Laskoś), 45. Daniel Hoyo-Kowalski (46, 49. Piotr Świątko), 21. Marcin Grabowski (46, 2. Rafał Pietrzak) - 33. Daniel Morys (46, 41. Sławomir Chmiel), 80. Patryk Plewka (46, 34. Dawid Malik), 43. Dawid Szot (46, 42. Patryk Moskiewicz), 26. Kamil Wojtkowski (46, 32. Wojciech Słomka), 11. Jesús Imaz (36, 19. Arkadiusz Kasia) - 31. Krzysztof Drzazga (46, 44. Aleksander Buksa).

Wisła S.: 1. Stanisław Wierzgacz (46, 12. Przemysław Janowski) - 30. Daniel Chorab (46, 13. Jonatas Aguiar), 2. Jakub Konefał (46, 5. Szymon Czerwiak), 4. Mateusz Kolbusz (68, 2. Jakub Konefał), 23. Paweł Bażant (46, 11. Jakub Trojanowski) - 10. Jarosław Piątkowski (46 Mateusz Stańczyk), 99. Michał Kamiński (68, 17. Jakub Siedlecki), 17. Jakub Siedlecki (46, 6. Mateusz Banach), 15. Damian Nogaj (46, 26. Piotr Poński), 7. Piotr Ferens (46, 24. Krystian Sornat) - 9. Kacper Piechniak (46, 8. Jakub Łata).

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).