Mateusz Danieluk i Jakub Sus w Wiśle

Dwójka pomocników - Mateusz Danieluk i Jakub Sus - podpisała umowy z Wisłą Sandomierz. Danieluk został wypożyczony do końca czerwca z opcją pierwokupu. Natomiast transfer Susa obowiązuje do końca listopada 2019.

19-letni Danieluk jest pomocnikiem, grającym na lewym skrzydle. Ma 188 cm wzrostu, waży 77 kg. Występował w drużynach juniorskich - Gosława Jedłownik, WSP Wodzisław Śląski, Naprzodu Czyżowice i Górnika Zabrze. W marcu 2016 zadebiutował w pierwszej drużynie Naprzodu Czyżowice. W rundzie jesiennej katowickiej klasy okręgowej w 15 meczach zdobył 12 bramek.

16-letni Sus gra jako środkowy pomocnik. Mierzy 190 cm, waży 70 kg. Jest wychowankiem GKS-u Obrazów. Rundę wiosenną 2016/17 rozegrał już w Wiśle Junior Sandomierz. Po półtorarocznym pobycie trafił do rezerw Wisły. Zagrał w 9 spotkaniach Klasy A.

źródło: własne