Kontrowersja zdecydowała

Wisła Sandomierz przegrała 0-3 (0-2) z Hutnikiem Kraków w meczu 22. kolejki III ligi gr. IV. Wiślacy od 43. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Patryka Wilka.

Piłkarze Wisły zdeterminowani chęcią rehabilitacji po zaskakującej porażce w Pucharze Polski odważnie zaatakowali. Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego Kamila Bętkowskiego instynktownie odbił bramkarz gości. Kilka minut później niewiele zabrakło, aby Kacper Piechniak skierował piłkę do własnej bramki po mocnym dośrodkowaniu Krzysztofa Świątka. Z interwencją zdążył jednak Stanisław Wierzgacz. W 31. minucie swoją okazję miał również Michał Kamiński, jednak jego płaski strzał z dystansu minął słupek bramki. Wiślacki golkiper pokazał swoje umiejętności po groźnym strzale Dariusza Gawęckiego. 43. minuta zdecydowała o losach spotkania. Wtedy arbiter z Lublina podyktował kontrowersyjny rzut karny, za faul Patryka Wilka. Obrońca niemal natychmiast otrzymał upomnienie w formie drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki i opuścił plac gry. Świątek pewnie wykorzystał "jedenastkę". Wiślacy szybko stracili drugiego gola. W 45. minucie Kamil Sobala po prostopadłym podaniu trafił do siatki.

W drugiej połowie Damian Nogaj pewnie ruszył lewą stroną, został powalony w polu karnym, jednak sędzia tym razem nie wskazał na popularne "wapno". W 65. minucie Wiktor Nowak zdobył trzeciego gola dla Hutnika po uderzeniu z bliskiej odległości z powietrza. Wprowadzony w 68. minucie Mateusz Danieluk miał najlepszą okazję na gola, ale Zając zdołał obronić nogą. Bramkarz Hutnika uratował swój zespół w 80. minucie po strzale Krystiana Sornata z rzutu wolnego.

7 kwietnia 2019, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-3 Hutnik Kraków
Krzysztof Świątek 43 (k), Kamil Sobala 45, Wiktor Nowak 65

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 24. Krystian Sornat, 3. Patryk Wilk, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski (71, 6. Piotr Poński), 99, Michał Kamiński (60, 30. Kacper Rop), 98. Jakub Siedlecki, 11. Kamil Bętkowski (68, 8.Krystian Pasternak), 15. Damian Nogaj (68, 18.Mateusz Danieluk) - 9. Kacper Piechniak (46, 7. Marcin Sudy).

Hutnik: 1. Mateusz Zając - 27. Kamil Janecki, 2. Tomasz Jaklik (77, 6. Mariusz Bienias), 31. Piotr Świątko, 13. Przemysław Antoniak (65, 15. Bartosz Tetych) - 11. Dariusz Gawęcki (46, 28. Mateusz Reczulski), 8. Kamil Sobala (69 Jakub Ptak), 7. Krzysztof Świątek, 20. Dawid Linca, 19. Błażej Radwanek - 9. Wiktor Nowak (73, 21. Mateusz Kotwica).

żółte kartki: Wilk, Siedlecki - Gawęcki, Nowak, Sobala.
czerwona kartka: Wilk (43. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Michał Wasil (Lublin).