Koniec serii

Wiślacy przegrali w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z MKS Trzebinia 0-2 (0-1). Osłabiony przymusowymi absencjami zespół sandomierzan, mimo ambicji, nie potrafił przywieźć nawet punktu. Tym samym zakończyła się passa trzech zwycięskich spotkań z rzędu, która pozwoliła na oddalenie się od strefy spadkowej.

W kadrze, z powodu nadmiaru żółtych kartek, nie znaleźli się - Damian Juda, Patryk Wilk oraz Jarosław Piątkowski. Mimo tego, zawodnikom Wisły nie zabrakło ambicji.

W 14. minucie spotkania Maciej Ziółek zacentrował futbolówkę na głowę Mateusza Michalskiego, jednak ten minimalnie chybił. W odpowiedzi, w 23. minucie Marek Mizi strzałem z dystansu sprawił dużo problemów z obroną Patrykowi Drzymale.

Wymiana "ciosów" trwała dalej. W 27. minucie Andrij Nikanowycz dobrym strzałem z kilkunastu metrów posłał piłkę obok słupka. Trzy minuty później dużo szczęścia mieli wiślacy, kiedy to Mateusz Majcherczyk, będąc w bardzo dobre pozycji, uderzył zbyt lekko, i na dodatek prosto w Drzymałę.

Wiślacki bramkarz został pokonany w 32. minucie. Majcherczyk zacentrował z rzutu rożnego, przy bliższym słupku głową podał Marcin Kalinowski, a w odległości pięciu metrów od bramki akcję zakończył Krzysztof Michalec, umieszczając piłkę w siatce po uderzeniu kolanem.

Drugą połowę Wisła rozpoczęła z większym animuszem. W 51. minucie  Michał Mokrzycki strzelił z dystansu, ale bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę za linię końcową.

Trzy minuty później bardzo bliski zdobycia gola był Marcin Sudy, ale jego uderzenie głową obronił Kacper Szymala.

Chwilę potem znakomicie zachował się Drzymała, broniąc w sytuacji sam na sam z Mizią. W 63. minucie wiślacki golkiper ponownie stanął na wysokości zadania, ratując swoją drużynę po uderzeniu zza pola karnego.

W 77. minucie gospodarze przypieczętowali wygraną. Majcherczyk podał w tempo do Przemysława Porębskiego, a ten z  kilku metrów pokonał Drzymałę.

Stan meczu próbowali zmienić jeszcze Patryk Tur i Michał Mokrzycki, ale obie próby były niecelne.

18 listopada 2017, 13:00 - Trzebinia
MKS Trzebinia 2-0 Wisła Sandomierz
Krzysztof Michalec 32, Przemysław Porębski 77

Trzebinia: 12. Kacper Szymala - 16. Mariusz Stokłosa, 2. Krzysztof Michalec, 4. Marcin Kalinowski, 21. Bartosz Jagła - 9. Michał Kowalik, 14. Witold Cichy, 10. Mateusz Majcherczyk (85, 8. Jakub Ochman), 6. Przemysław Porębski (78, 15. Ernest Świętek), 18. Marek Mizia - 17. Mateusz Stanek (61, 20. Radosław Górka).

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek (71, 20. Patryk Tur), 4. Kacper Górski, 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona - 7. Marcin Sudy, 8. Andrij Nikanowycz, 16. Michał Mokrzycki, 17. Arkadiusz Drapsa, 18. Kacper Piechniak -  9. Mateusz Michalski (46, 30. Hubert Siepierski).

żółte kartki: Stokłosa, Mizia - Piechniak.

sędziował: Artur Szulc (Krosno).