Kielczanie zdobyli Sandomierz

Pierwsza porażka wiślaków w tym sezonie na własnym stadionie stała się faktem. Pogromcą okazała się drużyna Korony II Kielce, wygrywając 2-1 (1-1) w spotkaniu 20. kolejki III ligi, gr. IV. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Fryderyk Stasiak. W 68. minucie z boiska został wyrzucony Tomasz Wojcinowicz.

Przez pierwsze kilkadziesiąt minut brakowało dobrych akcji podbramkowych. Walka toczyła się w środkowej strefie boiska. Po stronie Wisły brakowało dośrodkowań. W 26. minucie, po stracie Wisły na własnej połowie Bartosz Prętnik odegrał do dobrze ustawionego Jakuba Konstantyna, który mierzonym strzałem przy słupku trafił do siatki. Po kilku minutach znakomitą okazję miał Jarosław Piątkowski, jednak minimalnie chybił po strzale. W 37. minucie sandomierzanie doprowadzili do wyrównania. Piątkowski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Fryderyka Stasiaka, który kontrującym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Tuż przed przerwą po szybkiej akcji prawą stroną na bramkę Korony ruszył Maciej Kołoczek, lecz uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy. W 50. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Stasiak. Dwie minuty później po składnej akcji na bramkę uderzył Adrian Kajpust, niestety strzał obrońcy został zablokowany. W 58. minucie piłka po strzale Piątkowskiego szczęśliwie trafiła do Mirosława Kmiotka, który jednak nieznacznie uderzył obok słupka bramki. W 68. minucie Tomasz Wojcinowicz został ukarany drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką. Trzy minuty po tym kielczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Po zagraniu z lewej strony akcję pewnym trafieniem zakończył Jakub Górski.

15 listopada 2020, 12:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-2 Korona II Kielce
Fryderyk Stasiak 37 - Jakub Konstantyn 26, Jakub Górski 71

Wisła: 32. Adam Polit - 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 2. Fryderyk Stasiak (50, 5. Miłosz Matuszewski), 98. Maciej Kołoczek - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy, 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki (80, 24. Cezary Charszla), 11. Kamil Bełczowski (63, 26. Bartosz Klockowski) - 20. Mirosław Kmiotek (62, 18. Mateusz Kuśmierczyk).

Korona: 97. Adrian Sandach - 6. Karol Turek, 4. Maksymilian Kiełb, 2. Igor Kośmicki, 16. Jakub Cukrowski (76, 3. Karol Malec) - 7. Jakub Górski, 15. Bartosz Prętnik, 8. Piotr Lisowski, 11. Dawid Słabosz (85, 10. Ernest Jopkiewicz), 14. Jakub Konstantyn - 9. Artur Piróg (89, 17. Bartosz Kralka).

żółte kartki: Wojcinowicz, Stasiak, Piątkowski, Kajpust, Klockowski - Cukrowski, Lisowski, Jopkiewicz.
czerwona kartka: Wojcinowicz (68. minuta, za drugą żółtą).

sędziowała: Anna Adamska (Skarżysko-Kamienna).