Karne zdecydowały

W meczu 2. kolejki III ligi gr. IV Wisła przegrała 0-2 (0-1) w Skawinie z beniaminkiem - Wiślanami Jaśkowice. Obie bramki zostały strzelone po rzutach karnych.

W pierwszym, w tym sezonie, spotkaniu na wyjeździe Wisła nie zachwyciła. Nadal pozostaje bez zdobyczy bramkowej.

Drużyna Wiślan posiadała przewagę przez niemal cały mecz. Piłkarze Jarosława Pacholarza szukali swoich szans przy stałych fragmentach gry, jednak w bardzo dobrej dyspozycji był bramkarz rywali.

W 42. minucie Maciej Wcisło został nieprzepisowo zatrzymany przez Kacpra Górskiego, dzięki czemu, "jedenastkę" wykorzystał Łukasz Popiela. Ten sam zawodnik miał bardzo dobrą sytuację jeszcze przed przerwą, ale ostatecznie do szatni Wisła schodziła z jedną straconą bramką.

Wisła miała swoje okazje, a najlepsze mieli Damian Juda i Mateusz Michalski, jednak przy pierwszej sytuacji sędzia dopatrzył się wcześniej zagrania ręką, a w drugiej napastnik Wisły pomylił się nieznacznie.

W 83. minucie arbiter po raz drugi wskazał na jedenasty metr. Sfaulowany został Popiela. Sam "poszkodowany" ponownie nie miał problemów z pokonaniem Patryka Drzymały.

15 sierpnia 2017, 17:00 - Skawina (Stadion Miejski)
Wiślanie Jaśkowice 2-0 Wisła Sandomierz
Łukasz Popiela 42 (k), 83 (k)

Wiślanie: 96. Sebastian Ropek - 21. Konrad Kuliszewski, 20. Paweł Galos, 8. Łukasz Sikora, 7. Piotr Morawski (77, 6. Michał Grzesicki) - 10. Michał Morawski (46, 9. Dawid Białek), 3. Dariusz Żaba (70, 14. Grzegorz Labut) - 17. Maciej Bębenek, 23. Łukasz Popiela, 5. Mateusz Krasuski (65, 16. Bartosz Czarnecki) - 11. Maciej Wcisło (83, 91. Dawid Węgrzyn).

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 15. Maciej Jakóbczyk, 24. Daniel Beszczyński (70, 5. Patryk Wilk), 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab (78, 11. Maciej Ziółek) - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy (46, 16. Michał Mokrzycki), 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda, 30. Hubert Siepierski (58, 20. Patryk Tur) - 18. Kacper Piechniak (46, 9. Mateusz Michalski).

żółte kartki: Popiela, Białek, Żaba - Górski, Wilk.

sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).