Dobry początek

W spotkaniu 1. kolejki IV ligi Wisła Sandomierz wygrała 2-0 (0-0) z Neptunem Końskie. Bramki dla sandomierzan strzelił Maciej Stróżak.

Zapowiadany szybki powrót do III ligi nie jest pustą obietnicą. Udowodnili to sami wiślacy, wygrywając pewnie już w pierwszym meczu sezonu.

Cieszy fakt, że wysoką skuteczność utrzymuje Maciej Stróżak, który już po 1. kolejce objął pozycję lidera w klasyfikacji strzeleckiej ligi.

W pierwszej połowie wynik był bezbramkowy. Piłkę w siatce kibice zobaczyli dopiero w 71. minucie, po trafieniu Stóżaka. Napastnik Wisły wykorzystał dobre podanie z prawej strony Jakuba Kwietnia. Druga bramka autorstwa Stróżaka wpadła siedem minut później. Była to niemal kopia pierwszego gola. Tym razem asystował jednak Jarosław Piątkowski.

W 2. kolejce piłkarze Wisły pojadą do Buska Zdroju, gdzie zagrają z miejscowym MKS-em Busko. W ubiegłym sezonie zespół ten zajął 3. miejsce w IV lidze.

7 sierpnia 2016, 17:30 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 Neptun Końskie
Maciej Stróżak 71, 78

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 14. Daniel Chorab, 19. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 23. Paweł Bażant (85, 89. Arkadiusz Kosno) - 10. Jarosław Piątkowski (82, 6. Krystian Maruszczak), 7. Marcin Sudy, 3. Łukasz Bukała, 9. Mateusz Michalski (69, 16. Jakub Kwiecień), 17. Jakub Łata (58, 20. Sebastian Mandzelowski) - 27. Maciej Stróżak.

Neptun: 12. Łukasz Herda - 6. Paweł Majchrzak, 11. Mateusz Cieślik (31, 9. Patryk Zając), 2. Adam Kamont, 3. Adrian Bandura - 16. Ernest Supierz, 10. Karol Armata, 13. Dominik Szymkiewicz, 8. Michał Pilarski (89, 7. Paweł Mendygrał) - 17. Piotr Gardynik, 20. Krzysztof Pach.

żółte kartki: Piątkowski, Michalski, Bażant, Mandzelowski - Szymkiewicz, Pach.

sędziował: Michał Molenda (Kielce).

źródło: własne / fot.: Agnieszka Nycz/NadWisla24.pl