Decydująca przegrana

Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-0) z Czarnymi Połaniec w Derbach Powiśla rozegranych w ramach 32. kolejki małopolsko-świętokrzyskiej III ligi. Porażka zadecydowała o spadku wiślaków z trzecioligowego poziomu rozgrywkowego, ponieważ na dwie kolejki przed końcem tracą do miejsca dającego utrzymanie osiem punktów.

Wiślacy pozostawili na murawie połanieckiego stadionu serce. Jednak nie udało się przywieźć chociażby punktu.

W pierwszej połowie piłkarze Jarosława Pacholarza starali się prowadzić grę. Gospodarze ograniczeni byli do defensywy oraz sporadycznego wyprowadzania kontrataków.

Po stronie wiślaków okazje mieli m.in. Maciej Stróżak, Mateusz Górny i Mateusz Michalski. Czarni nie pozostawali dłużni. Również mieli dogodne sytuacje.

Znakomicie jedną z nich wykorzystał Damian Skiba. W 88. minucie wspomniany zawodnik ładnym strzałem lewą nogą umieścił futbolówkę w siatce.

Przegrana wiślaków zadecydowała tym samym o spadku do IV ligi.

W drużynie rywali cały mecz rozegrał były piłkarz Wisły - Tomasz Wolan.

25 maja 2016, 17:00 - Połaniec
Czarni Połaniec 1-0 Wisła Sandomierz
Damian Skiba 88

Czarni: 99. Bartłomiej Dydo - 3. Mateusz Załucki, 15. Jakub Zięba, 5. Maciej Witek, 6. Michał Dyl - 8. Piotr Obierak, 16. Paweł Cecot (77, 19. Krystian Ryński), 17. Sebastian Ryguła (46, 11. Piotr Mazurkiewicz), 20. Damian Skiba, 9. Tomasz Wolan - 10. Piotr Kamiński (90, 21. Wojciech Jędo).

Wisła: 1. Jakub Zolech - 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (63, 14. Daniel Chorab) - 22. Mateusz Lampart, 8. Roman Mykytyn (60, 6. Wojciech Dziadzio), 10. Bartosz Szepeta (80, 16. Marcin Sudy), 11. Karol Szustak, 7. Mateusz Górny (60, 9. Mateusz Michalski) - 93. Maciej Stróżak.