Blisko zwycięstwa

Wisła Sandomierz po dobrym meczu zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin 1-1 (0-0). Pierwsi gola zdobyli wiślacy po trafieniu Damiana Nogaja. Gospodarze wyrównali na kilka minut przed końcem spotkania.

Po sensacyjnej wygranej w Pucharze Polski nad Koroną Kielce wiślacy udali się do Lublina na mecz z drużyną z czołówki ligi - Motorem. Mecz pucharowy kosztował piłkarzy Dariusza Pietrasiaka dużo sił, jednak mimo to szkoleniowiec Wisły zdecydował jedynie na kosmetyczne zmiany w składzie. Jarosław Piątkowski za czerwoną kartkę jest zmuszony pauzować dwa mecze. Jego miejsce na prawym skrzydle zajął Jakub Łata, natomiast z lewej strony zagrał Damian Nogaj.

Wisła rozpoczęła mocnym akcentem. W przeciągu kilku minut goście trzykrotnie wznawiali grę z rzutów rożnych. W 7. minucie Wiktor Putin przymierzył z dystansu, ale zabrakło niewiele, bo piłka zamiast do siatki odbiła się od słupka. Cztery minuty później w podobny sposób próbował Tomasz Brzyski, jednak czterokrotny mistrz kraju z Legią nie sprawił większych problemów Stanisławowi Wierzgaczowi. W 23. minucie dobry strzał Damiana Nogaja obronił bramkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy zgromadzona na trybunach ponad dwutysięczna widownia nie zobaczyła nic ciekawszego.

W drugiej połowie lublinianie wyraźniej postawili na atak. W 52. minucie minimalnie chybił Brzyski. Dziesięć minut później  w znakomitej okazji z piłką minął się Robert Majewski. W 65. minucie Wisła, podobnie jak w ubiegłym sezonie, objęła prowadzenie. W maju gola w 64. minucie zdobył Piątkowski, tym razem zrobił to Nogaj. Na lewej stronie Paweł Bażant przejął futbolówkę i świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Nogaja, który po jednym kontakcie z piłką pokonał w sytuacji sam na sam Adriana Olszewskiego. Motor próbował szybko wyrównać. Swoje sytuacje mieli m.in. Michał Paluch i Maksymilian Cichocki. W 73. minucie uderzenie z kilku metrów Piotra Pońskiego szczęśliwie obronił Olszewski. Chwilę potem gospodarze dokonali kluczowej zmiany. Na boisko wszedł Szymon Rak. Ten zawodnik w 83. minucie strzelił gola dającego remis. Po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym Rak pokonał wiślackiego golkipera, dokładając stopę do uderzeniu Cichockiego. W 90. minucie zwycięstwo Wiśle mógł dać Putin, ale nieskutecznie próbował przelobować Olszewskiego. Chwilę później Bonin trafił w słupek.

6 października 2018, 18:00 - Lublin (Arena Lublin)
Motor Lublin 1-1 Wisła Sandomierz
Szymon Rak 83 - Damian Nogaj 65

Motor: 1. Adrian Olszewski - 88. Maciej Kraśniewski (75, 19. Marcin Michota), 27. Michal Ranko, 3. Robert Majewski, 2. Michał Wołos - 18. Michał Gałecki (73, 77. Szymon Rak), 21. Kamil Kumoch (39, 14. Maksymilian Cichocki) - 5. Piotr Darmochwał (61, 9. Irakli Meschia), 15. Grzegorz Bonin, 17. Tomasz Brzyski - 94. Michał Paluch.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 14. Daniel Chorab, 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (80, 20. Piotr Ferens) - 98. Jakub Łata (63, 24. Krystian Sornat), 17. Jakub Siedlecki (70, 6. Piotr Poński), 99. Michał Kamiński, 26. Wiktor Putin, 15. Damian Nogaj - 9. Kacper Piechniak (70, 7. Marcin Sudy).

żółte kartki: Cichocki, Bonin.

sędziował: Artur Szelc (Krosno).
widzów: 2199.

źródło: własne / fot.: Tomasz Lewtak