Andrij Nikanowycz w Wiśle

33-letni Andrij Nikanowycz podpisał kontrakt z Wisłą Sandomierz. Ukraiński pomocnik w Wiśle występować będzie przez pół roku, a w przypadku awansu negocjowane będzie przedłużenie umowy.

Nikanowycz jest doświadczonym piłkarzem. Jego pierwszym, polskim klubem był czwartoligowy Hetman Żółkiewka. Następnie przeszedł do Resovii, gdzie spędził cztery lata, rozgrywając w jej barwach 117 spotkań ligowych (87 - II liga, 30 - III liga), zdobył sześć bramek (3 - II liga, 3 - III liga). Zanotował też trzy mecze na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

W sierpniu 2014 przeniósł się na rok do Stali Mielec, która występowała wówczas w II lidze. W zespole "Biało-niebieskich" rozegrał 16 meczów. Od lipca ubiegłego roku Nikanowycz był zawodnikiem Karpat Krosno. Wystąpił w 40 spotkaniach, strzelając dwa gole.

źródło: własne / fot.: Marcin Pirga